Εγγραφείτε στο Newsletter

Αγωνιστικά

Η AX Armani Exchange Milan κατέκτησε το 2ο «Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος» - Στην τρίτη θέση ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 2ο «Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος», το οποίο κατέκτησε η AX Armani Exchange Milan επικρατώντας στον τελικό της Maccabi FOX Tel Aviv με 78-69.

22 Σεπτεμβρίου 2019

Με τη Fenerbahce Beko ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ στον μικρό τελικό του 2ου «Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος»

Τη Fenerbahce Beko θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (22/9, 15.45) ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ στον μικρό τελικό του 2ου «Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος», στη μνήμη του ιστορικού διοικητικού ηγέτη του Συλλόγου μας.

21 Σεπτεμβρίου 2019

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ κατέκτησε το «Orange Trophy»

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ κατέκτησε το «Orange Trophy», το οποίο έλαβε χώρα στο κλειστό «Δ. Τόφαλος» της Πάτρας καθώς επικράτησε με 71-69 του διοργανωτή Προμηθέα στον συναρπαστικό τελικό.

15 Σεπτεμβρίου 2019

Στον τελικό του «Orange Trophy» ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Στον τελικό του «Orange Trophy» απέναντι στον διοργανωτή Προμηθέα Πάτρας θα αγωνιστεί την Κυριακή (15/9, 20.00) ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, καθώς επιβλήθηκε με 94-76 της Unics Kazan στον δεύτερο ημιτελικό του τουρνουά.

14 Σεπτεμβρίου 2019

Φιλική νίκη στο Περιστέρι

Φιλική νίκη επί του Περιστερίου με 111-91 σημείωσε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ το απόγευμα της Τετάρτης (12/9) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

11 Σεπτεμβρίου 2019

Φιλική νίκη επί του Ηρακλή

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ επιβλήθηκε του Ηρακλή με 99-79 σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα που έλαβε χώρα στο κλειστό Πορταριάς-Μακρινίτσας.

6 Σεπτεμβρίου 2019

Πιτίνο: «Έχω τεράστιο σεβασμό για τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο»

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ, Ρικ Πιτίνο, δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε του τρίτου τελικού του πρωταθλήματος της Basket League με αντίπαλο τον Προμηθέα Πάτρας:

14 Ιουνίου 2019

2019 - Πρωταθλητής Ελλάδας ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Το 38ο Πρωτάθλημα στην ιστορία του κατέκτησε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ καθώς ολοκλήρωσε με 3-0 νίκες τη σειρά των τελικών των Playoffs του Πρωταθλήματος της Basket League με τον Προμηθέα Πάτρας.

Προμηθέας Πάτρας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 80-92

Το 2-0 στη σειρά των τελικών των Playoffs του πρωταθλήματος της Basket League πέτυχε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ καθώς επικράτησε με 92-80 του Προμηθέα στην Πάτρα στο δεύτερο ματς.

12 Ιουνίου 2019

Πιτίνο: «Υπερήφανος για την υποδοχή»

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ, Ρικ Πιτίνο, δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε του δεύτερου τελικού του πρωταθλήματος της Basket League με αντίπαλο τον Προμηθέα στην Πάτρα: